Bibliotheek Veldhoven

Ga direct naar de inhoud, het zoekveld of het hoofdmenu.

  • Home
  • Inloggen
  • Online Bibliotheek
  • Translate (English and other languages)
  • Actueel
    • Agenda
    • Agenda jeugd
    • Evaluatieformulier
    • Exposities
    • Fotogalerij
    • KennisMakers
    • Literair Café Veldhoven
    • Nieuws
    • Nieuwsbrief
  • Collectie
    • Aanvragen
    • Boeken
    • Collectie
    • Herinneringskoffers
    • Kranten en tijdschriften
    • Muziek
    • Passend Lezen
    • Verzoek tot aanschaf
  • Digitaal
    • Apps van de Bibliotheek
    • Digitale bronnen en diensten
    • E-books en luisterboeken
    • E-book spreekuur
    • Online Cursussen
    • Podcasts
    • Populair in de online Bibliotheek
  • Educatie
    • BoekStart voor baby's
    • Café Español
    • Café Français
    • Dementheek
    • DigiTaalhuis
    • English Café
    • Informatiepunt Digitale Overheid
    • Lees- en luistergroepen
    • Leven lang leren
    • Loopbaanadvies
    • Parkinson Café
    • SeniorWeb Veldhoven
    • Taalcafé
    • Veldhoven in Beeld
    • VoorleesExpress
  • Onderwijs
    • Primair onderwijs
    • Voorschoolse instellingen
    • Voortgezet onderwijs
  • Jeugd
  • Over ons
    • ANBI-status
    • Beleidsplan en jaarverslag
    • Bibliotheek aan huis
    • Contact
    • Faciliteiten
    • Lid worden
    • Meertaligheid
    • Mijn Bibliotheek
    • Openingstijden
    • Privacyverklaring
    • Regelingen
    • Steun de Bibliotheek Veldhoven
    • Vacatures
    • Veelgestelde vragen

Scoor een Boek! trapt af in Veldhoven

Gepubliceerd op: 5 februari 2020 16:55

Scoren kun je overal! Met die gedachte voeren de Bibliotheek Veldhoven, Brede School Veldhoven en PSV een sportief leesbevorderingsprogramma uit: Scoor een Boek!.

Boeken scoren

Het programma verbindt lezen en sport door profvoetballers in te zetten als rolmodellen. Maar liefst 20 groepen 5 en 6 van Veldhovense basisscholen gaan dit schooljaar aan de slag met Scoor een Boek!. PSV-spelers Jeslynn Kuijpers en Nick Viergever zijn de ambassadeurs van Scoor een Boek! in Veldhoven. Zij motiveren alle deelnemende leerlingen om zoveel mogelijk leuke boeken te ‘scoren’.

Feestelijke aftrap

Voorafgaand aan Scoor een Boek! werd een wedstrijd uitgezet onder de deelnemende scholen. De opdracht was om in een filmpje te laten zien waarom lezen en bewegen zo belangrijk en leuk is. Het filmpje van groep 5/6 van basisschool Aan 't Heike in Veldhoven werd gekozen tot winnaar. Hun prijs is een extra feestelijke aftrap van Scoor een Boek! op hun school met PSV-speelsters Jeslynn Kuijpers, Kayleigh van Dooren, Dana Foederer en PSV-mascotte Phoxy.
De extra feestelijke aftrap is op dinsdag 11 februari. Na vijf weken is het rust en bepalen Brede School Veldhoven en de Bibliotheek Veldhoven de tussenstand. Daarnaast organiseren zij leuke (voetbal)activiteiten in de bieb en daarbuiten. Na negen weken lezen sluiten de leerlingen het project sportief af en wordt de eindstand van alle gescoorde boeken in Veldhoven bekend gemaakt.

Over Scoor een Boek!

Scoor een Boek! is in 2012 opgezet in Groningen en werd daarna uitgerold over het hele land. Vorig jaar lazen bijna 14.000 leerlingen in zes provincies zoveel mogelijk boeken. De kinderen werden via videoboodschappen aangemoedigd door spelers van onder meer AZ, FC Groningen, NEC en Willem II. Met het project geven profvoetballers aan dat, naast sporten en spelen, lezen erg belangrijk is. Een goede taalbeheersing is namelijk de basis voor zelfstandigheid en een gezonde levensstijl.

Bekijk de webpagina van Scoor een Boek! Veldhoven

Actueel

  • Agenda
  • Agenda jeugd
  • Evaluatieformulier
  • Exposities
  • Fotogalerij
  • KennisMakers
  • Literair Café Veldhoven
  • Nieuws
  • Nieuwsbrief

Actueel

  • Agenda
  • Nieuws

Klantenservice

  • Veelgestelde vragen

Bibliotheek

  • Contact

Mijn Bibliotheek

  • Inloggen
  • Disclaimer