Amnesty-actie: Vrouwen- en mensenrechten in Iran

Op 8 maart, Internationale Vrouwendag, vragen leden van Amnestygroep Veldhoven aandacht voor vrouwenrechtenactiviste Narges Mohammadi uit Iran.
Narges Mohammadi zet zich al jarenlang in voor vrouwen- en mensenrechten in Iran. Ze protesteerde onder meer tegen de doodstraf, tegen dodelijk politiegeweld en tegen zuuraanvallen op vrouwen in Iran.
In november 2023 ging Narges Mohammadi in hongerstaking omdat zij en haar medegevangenen onvoldoende medische zorg krijgen. Het gaat erg slecht met haar gezondheid. Ze kreeg in 2023 de Nobelprijs voor de Vrede maar kon de prijs zelf niet in ontvangst nemen. Narges is veroordeeld tot 154 zweepslagen en meer dan 12 jaar gevangenisstraf en zit vast in de beruchte Evin gevangenis.
Amnesty-actie

Op vrijdag 8 maart staan leden van Amnestygroep Veldhoven van 13.30 uur tot 16.00 uur met een petitielijst in de Bibliotheek. Kom in actie en teken de petitie om de Iraanse autoriteiten op te roepen om Narges Mohammadi onmiddellijk vrij te laten.
Actievoeren helpt!
Dit blijkt uit het verhaal van Cecillia Chimbiri, Joanah Mamombe en Netsai Marova uit Zimbabwe. Zij werden na een demonstratie opgepakt, mishandeld en misbruikt. Vervolgens werden ze aangeklaagd omdat ze de mishandeling en het misbruik zouden hebben verzonnen. In 2022 werd tijdens Write for Rights massaal voor hen geschreven. In juli 2023 werden Cecillia en Joanah vrijgesproken. Netsai’s zaak loopt nog.